Notowania

wojna w syrii
16.04.2012 13:48

Rozejm w Syrii pod nadzorem. Rozpoczynają misję

Zadaniem członków misji będzie monitorowanie przestrzegania zawieszenia broni między siłami rządowymi, a rebeliantami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Balkis Press/ABACA/EAST NEWS)

Zadaniem wysłanników Organizacji Narodów Zjednoczonych będzie monitorowanie przestrzegania zawieszenia broni między siłami rządowymi, a rebeliantami.

Na miejsce przybyła już grupa 6 osób, które mają rozpocząć rozmowy z przedstawicielami stron konfliktu. Do wieczora mają dotrzeć kolejni obserwatorzy, a docelowo, do końca tygodnia, ma ich być 30.

Mimo tego w Syrii nadal dochodzi do aktów przemocy. Tylko w niedzielę życie straciło około 25 osób, w tym kilka z Homs. Według relacji świadków, miasto jest cały czas celem ostrzałów artyleryjskich. Jednak te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Wcześniej syryjski rząd poinformował, że nie może wziąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo międzynarodowych obserwatorów. Doradca prezydenta Asada Bouthain Shaaban powiedział, że obserwatorzy będą musieli koordynować swoje działania z rządem syryjskim. W przeciwnym razie władze w Damaszku nie wezmą odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo. Dodał, że syryjski rząd zastrzega sobie prawo niewyrażenia zgody na przyjazd obserwatorów z niektórych krajów. Nie podał jednak z jakich.

Według informacji ONZ od marca 2011 w walkach na terenie Syrii zginęło około 9 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawieszenie broni w Syrii zagrożone przez... Zapowiedziana przez rząd syryjski rozprawa z falą ataków terrorystycznych i ostrzał artyleryjski miasta Hims wskazują, że zawieszenie broni w Syrii może zostać zerwane. Taką informację przekazał Reuters.
Zawieszenie broni to bujda. Otworzyli ogień Syryjskie siły rządowe wznowiły ostrzał powstańczych dzielnic miasta Hims, a siły opozycji zaatakowały posterunek policji w Aleppo.
Szybka decyzja ONZ. Wysyłają ludzi do... Pierwsza grupa sześciu oenzetowskich obserwatorów przybędzie do Syrii w ciągu 24 godzin, rozlokuje się w ciągu 36 godzin, a w następnych dniach dotrą kolejni.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz