Notowania

wybory prezydenckie 2010
23.06.2010 07:33

Ruszył okrągły stół w sprawie służby zdrowia

Komorowskiego zastąpiła Ewa Kopacz. Oprócz niej Pawlak, Kaczyński i Napieralski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

aktualizacja 12:14

Dyskusję zaproponował przewodniczący SLDGrzegorz Napieralski, a zaproszenie przyjęli przedstawiciele wszystkich opcji politycznych. Pojawi się na niejJarosław Kaczyński, ale zabraknieBronisława Komorowskiego. Platforma uznała, że jej kandydat nie powinien siadać przy stole z Napieralskim i Pawlakiem.

Sztabowcy kandydata PO doszli bowiem do wniosku, że Komorowski nie powinien debatować w towarzystwie kandydatów, którzy odpadli w wyścigu o fotel prezydencki. Platforma Obywatelska proponuje debatę, ale w cztery oczy: Kaczyński-Komorowski. Zamiast Bronisława Komorowskiego pojawi się minister zdrowiaEwa Kopacz.

Spór o koncepcję służby zdrowia pojawił się w kampanii prezydenckiej po tym, jak Jarosław Kaczyński oskarżył marszałka Sejmu, że ten opowiada się za prywatyzacją szpitali. Spór przeniósł się do sądu. Ostatni wyrok nakazuje szefowi PiS przeprosić Komorowskiego.

Zdaniem posłanki POBeaty Małeckiej-Libery, taki wyrok sądu świadczy o tym, że Platforma Obywatelska nie chciała prywatyzować szpitali, tylko przekazać je samorządom.

Posłanka wyraziła przekonanie, że wyrok sądu uspokoił społeczeństwo. Według niej, skończy on z kłamstwami na temat zamiarów PO i podaje przykład szpitala, którego los dowodzi słuszności założeń ustawy zdrowotnej PO.

POSŁUCHAJ BEATY MAŁECKIEJ-LIBERY:

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje przy swoim. Rzecznik sztabu Jarosława KaczyńskiegoPaweł Poncyliusz zapowiada apelacje od wyroku, a były wiceminister zdrowiaBolesław Piechaprzekonuje, że społeczeństwo słusznie miało obawy związane z proponowaną przez Platformę reformą służby zdrowia.

Jego zdaniem komercjalizacja szpitali sprawi, że państwo nie będzie miało wpływu na ich los.Elżbieta Streker-Dębińska z SLD zaznaczyła, że Lewica proponowała, aby w projekcie ustawy zaproponowanej przez PO zawrzeć zapisy zabezpieczające szpitale przed upadkiem, ale Platforma się na nie nie zgodziła.

W dzisiejszej dyskusji na temat służby zdrowia mają też wziąć udział eksperci. Okrągły Stół służby zdrowia będzie zamknięty dla mediów.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ Zobacz wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich ]( http://news.money.pl/artykul/wyniki;i;tury;-;sprawdz;jak;glosowaly;wojewodztwa,235,0,635371.html )**
* **[ Komorowski z poparciem Clinton i Owsiaka? ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;z;poparciem;clinton;i;owsiaka,175,0,635823.html ) **
* **[ Napieralski: Za tydzień powiem, kogo popieram ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;za;tydzien;powiem;kogo;popieram,215,0,635607.html )**
* [ Poncyljusz: Odwołamy się od wyroku sądu ]( http://news.money.pl/artykul/poncyljusz;odwolamy;sie;od;wyroku;sadu,73,0,635721.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz