Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sąd w sprawie Karnowskiego: "unicestwia akt oskarżenia"

Sąd w sprawie Karnowskiego: "unicestwia akt oskarżenia"

Fot. PAP/Roman Jocher
Gdański sąd okręgowy podtrzymał decyzję sądu niżej instancji o zwrocie do prokuratury - w celu uzupełnienia - aktu oskarżenia przeciwko prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu.

Po ogłoszeniu decyzji przewodniczący składu, sędzia Lech Krasnodębski poinformował, że uzasadnienie zostanie sporządzone do 21 września.

Jak poinformowała dziennikarzy reprezentująca prezydenta Sopotu mecenas Romana Orlikowska-Wrońska, w uzasadnieniu sąd wskaże m.in, jakie dowody prokuratura powinna jeszcze przeprowadzić.

Zdaniem mecenas, jedną z takich czynności będzie ponowne zbadanie nagrania rozmowy, jaką w marcu 2008 roku przeprowadził Jacek Karnowski z trójmiejskim biznesmenem Sławomirem Julke. Nagranie to jest jednym z najważniejszych dowodów w głównym, dotyczącym korupcji, zarzucie stawianym Karnowskiemu.

- Ten dowód jest niewiarygodny, bo powstał na skutek wielokrotnego przegrywania. Będzie on badany przez biegłych w bardzo specjalistyczny sposób - powiedziała Orlikowska-Wrońska, dodając, że - zdaniem obrony - powtórne badanie nagrania doprowadzi do tego, że dowód ten zostanie uznany za niemogący stanowić podstawy oskarżenia.

"W sprawie Karnowskiego PO zbliża się do Samoobrony"

Jak wyjaśniła mecenas, nagranie (dostarczone prokuraturze na płycie CD) zostało zarejestrowane na dyktafonie, następnie przegrane na inne urządzenie, po czym znalazło się na dysku komputera, z którego znów zostało przegrane. - Taki produkt pan Julke dał prokuraturze; to nie jest dowód, żaden sąd na takiej podstawie by nie skazał - powiedziała dziennikarzom Orlikowska-Wrońska.

Jej zdaniem orzeczenie sądu w jakimś sensie unicestwia akt oskarżenia. - Prokuratura dalej będzie prowadziła śledztwo, od tego momentu pan Karnowski nie jest oskarżonym, a podejrzanym - dodała mecenas.

Poprzednia strona
  • 1
  • 2
sąd, korupcja, prokuratura, akt oskarżenia, karnowski
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
pap
90.156.49.* 2013-07-09 20:25
Prokura w Gdansku - tam to sie dzieje. Ciekawe ze takie sprawy jak Amber Gold tam tez byly umarzane. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
proste
195.168.109.* 2010-09-14 16:37
i proszę jaka celebra przy odczytywaniu nagrań dot. zacnego prezydenta sopotu. A w przypadku czarnych skrzynek?, A w tym przypadku cała sfora znawców problematyki dowodzenia w sądach milczy, jak wryta w glębę.
konkretnie z calej Polski
20.133.40.* 2010-09-14 16:17
"Z jednej strony samorządowiec-fachowiec, który ma jakieś tam zarzuty, ale buduje. A z drugiej były szef CBA odwołany z naruszeniem prawa w połowie kadencji, bo ciążą na nim zarzuty – nic, że wcześniej już oddalone przez sąd. No, ale on był nie tylko z zarzutami, lecz i nie z tej partii. “Wysokie standardy”."
Zobacz więcej komentarzy (4)