Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Solidarna Polska chce odwołać Nowicką

Solidarna Polska chce odwołać Nowicką

Fot. PAP/Leszek Szymański

Jeszcze w tym tygodniu klub Solidarna Polska złoży wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Zapowiedział to jego szef Arkadiusz Mularczyk.

Jak tłumaczy, odwołanie ma związek z pojawiającymi się w mediach informacjami, że posłanka Ruchu Palikota współpracowała z firmami farmaceutycznymi produkującymi środki aborcyjne.

Dla Solidarnej Polski Wanda Nowicka to osoba kontrowersyjna. Poseł Mularczyk tłumaczy, że jest uwikłana w konflikt interesów.

- Pobieranie środków na działalność fundacji od koncernów farmaceutycznych, które produkują środki służące do zabijania nienarodzonych dzieci jest wysoce wątpliwe etycznie i moralnie - mówi poseł.

Janusz Palikot zarzuca posłom Solidarnej Polski obłudę i ma nadzieję, że posłowie odrzucą wniosek. - Ale jeśli tak się stanie, to y nie wystawimy żadnego innego kandydata. Albo Nowicka, albo żadnego innego kandydata - mówi poseł.

Odrzucenie wniosku zapowiada już Leszek Miller, szef klubu SLD. A przewodniczący klubu PO Rafał Grupiński przypomina, że zarzuty wobec Nowickiej pochodzą z czasów, gdy posłanką ona jeszcze nie była.

Czytaj więcej o sejmowych roszadach
Schetyna zdecydował o mandatach PiS
Prokuratorzy pójdą do sądu. Konstytucjonaliści są zgodni w tej sprawie.
Ziobro i Kurski zrobią to w ostatniej chwili
Europosłowie nie składają broni w sprawie wyrzucenia ich z Prawa i Sprawiedliwości.
Propozycja dla Schetyny? Są pierwsze przecieki
Dziś późnym wieczorem miało dojść do spotkania dwóch liderów Platformy Obywatelskiej. Premier je jednak odwołał.
odwołanie, marszałek, nowicka
Czytaj także
Polecane galerie
mamot
83.145.191.* 2011-11-14 21:34
SOLIDARNA POLSKA MOZE NOWICKIEJ NASKOCZYĆ NA KUPER! I TYLKO TYLE! JESLI POZWOLI
2011-11-14 19:52 Tysiącznik na forum
Hmmm... Jak narazie S.P. to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji o nic więcej... niech pilnuje aby się sami nie odwołali.
Na miejscu Kaczyńskiego bym ich z powrotem nie przyjął. "Gówniarzerstwo" powinno dostać nauczkę.
życzliwy
79.187.170.* 2011-11-14 15:27
To wszystko co wypisujecie to bełkot. Jeżeli chce sie coś osiagnąć , to należy używać ludzkiego jezyka , a zniżać się do poziomu magla.
Moje zdanie jest takie , Paliko powinien sam kandydować , ale brak mu odwagi. Zamiast parrtiistworzył zbieraninę ludzi o skrajnych pogladach , którzy tylko gębę sobie wycierają demokracją i równością. Głosowali na nich naiwni ,którzy są zwyczajnie dopalenii , a często nie rozumieją na czym polega równość i tolerancja. Wszyscy sa tolerancyjni jak moje jest na wierzchu , a innych obrażają.
Ja uważam ,że aborcja jest złem i nie powinien być łatwy do niej dostęp , ale rozumiem ludzi ,którzy sa ateistami , uważają ,że człowiek powinien być egoistą i myśleć tylko o sobie , jest to jakiś tam punkt widzeniażycia i takie ich prawo - ale nie mogą obrażać i wyzywać od prymitywów ludzi ,tórzy się z tym nie zgadzają. Niestety ale prawda jest taka ,że i co walczą nivby o tolerancję są najbardziej nietolerancyjni dla innych pogladów. Nietolerancyjni sa Ci co usiłuja blokować manifestacje innych , bo uważaja że są groźne. Tylko,że od oceny co jest groźne a co nie są odpowiednie służby i jeżeli jakieś ugrupowanie głosu hasła niezgodne z prawem , zagraża wolności innych to powinno być zdelegalizowane , a przwódcy ukarani , ale nie mnie o tym sądzić mogę mieć inne zdanie , mogę wyrażać choćby na tym forum swoją oipinię , ale nie moge nawoływać zbierzmy się i ich blokujmy.
Jeżeli pan nowici oficjalnie wypowiada takie opinie to powinien być ukarany : obraził uczucia rodzin tychktozy zgineli w Katyniu - to po pierwsze , po drugie podważa prawo do suwerenności naszego kraju
i na to też paragrafy są. Jego Matka , jeżeli nie odcina się jednoznacznie od tych poglądów nie powinna pełnić żadnych funkcji państwowych. Powiedzięć,że kto za młodu nie jest komunista nie bedzie porządnym człowiekiem na starość , jest zupełnie nie na temat , co to wspólnego z popieraniem , czy usprawoedliwianiem wymordowania dziesiątek tysięcy ludzi , czy zamianie flagi biało czerwonej na czerwona , pani Nowicka po prostu z nas zakpiła .Trzeba naprawdę mieć bardzo wielkie parcie na posiadanie swojego ugrupowania ze strony Palikota ,żeby takie żeczy tolerować i tłumaczyć ,że nie chodzi o to co powiedział syn , tylko o aborcję. Temat aborcji już się zgrał w wiekszości krajów i u nas sądzę za długo się na tym w polityce nie pociągnie.
Polska Solidarna ,też ma swoje ambicje i chodzi tylko o to żeby mieć własnegop Wice marszałka - to niech ale wystapia z PIS i założą prawdziwy włsny klub , a nie nie wiadomo co , chca mieć i rybki i akwarium , a to zbyt dużo w Polityce.
PO , też powinna zajać jasne stanowisko. Nie moga poprzeć na wice marszałka kogoś z Polski solidarnej bo to puki co jest PIS i nie powinni się właczać w rozgrywki wewnątrz partii opozycyjnej , natomiast Pani Nowicka jest też nie do przyjęcia , dopuki jasno nie wypowie się co sądzi o polityce Stalina i wypowiedziach swojego syna. Dzieci mogą mieć swoje poglady i za nie odpowiadają sami , ale my też nie możemy pływać w sprawie tego co mówią i robią nasze dzieci. Bo ja nawet nie bedąc politykiem potrafię ocenic wypowiedzi moich dzieci i je skomentować w moim środowisku i powiedzieć jasno nie zgadza się ze stanowiskiem moich dzieci , uważam ,że nie mają racji. Czy usłyszymy to od pani Nowickiej.
Zobacz więcej komentarzy (16)