Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sondaże partyjne. SLD idzie przebojem, PO wreszcie spokojnie

Sondaże partyjne. SLD idzie przebojem, PO wreszcie spokojnie

Fot. Jakub SZAMETO/East News

Po raz pierwszy w tym roku przestały spadać notowania Platformy Obywatelskiej. Według sondażu CBOS, partię rządzącą popiera obecnie 29 procent badanych, czyli tyle samo, co przed miesiącem. Co z innymi ugrupowaniami?

PO pozostaje liderem sondażu z przewagą siedmiu punktów procentowych nad Prawem i Sprawiedliwością. Poparcie dla PiS deklaruje 22 procent wyborców - o jeden punkt procentowy mniej niż w marcu.

Gdyby wybory odbywały się teraz, do parlamentu weszliby jeszcze przedstawiciele SLD oraz Ruchu Palikota. Na Sojusz zamierza głosować 9 procent ankietowanych, o punkt procentowy więcej niż przed miesiącem, a na Ruch 6 procent - spadek o 2 punkty procentowe. O trzy punkty procentowe, do 5 procent, spadło poparcie dla PSL i utrzymuje się na poziomie progu wyborczego.

Wzrost poparcia odnotowały ugrupowania znajdujące się poza parlamentem. Najlepszy dotychczasowy wynik w sondażu CBOS uzyskała Solidarna Polska. Zamiar poparcia partii Zbigniewa Ziobry deklaruje 4 procent badanych, o punkt procentowy więcej niż w marcu. 3 procent badanych zamierza głosować na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego, to wzrost o 1 punkt procentowy.

Jak zauważa CBOS największą zmianą odnotowaną w tym miesiącu jest wzrost odsetka respondentów nie rezygnujących z udziału w życiu politycznym, ale powstrzymujących się od udzielenia poparcia konkretnemu ugrupowaniu. Przeszło jedna piąta zdeklarowanych uczestników wyborów deklaruje, że nie wie, na którą partię oddałaby swój głos (21 procent, wzrost o 4 punkty procentowe). To najwyższy odsetek niezdecydowanych wyborców od czasu wyborów.

56 procent ankietowanych deklaruje pewny udział w wyborach parlamentarnych.
Badanie przeprowadzono w dniach 12-18 kwietnia 2012 roku na liczącej 1018 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Najnowszy sondaż. Zaskakujący wynik PO
Zamieszanie związane z wprowadzeniem w życie ustawy refundacyjnej, nowe fakty w sprawie katastrofy Smoleńskiej oraz spór o ACTA. Zobacz jak wpłynęły na poparcie dla partii.
Komorowski: Nadciąga tsunami
Przywykliśmy do dobrobytu, a zagrożenie jest coraz bliżej. Prezydent wezwał do siebie wszystkich.
Przez nich partie będą dotowane z budżetu
Ruch Palikota zaproponował możliwość, odpisania od podatku 1 proc. na rzecz partii oraz likwidację subwencji z budżetu.
SLD, PO, pis, sondaż, polityka, partie, janusz palikot
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Deryk2312
194.204.135.* 2012-05-02 13:49
Palikot nieam 6% a duzo wiecej. Ten sondarz przekłamuje
pzu sa
178.42.22.* 2012-04-20 00:44
6% procent dla Palikota?
testujacytester
89.72.226.* 2012-04-20 00:08
Test na merytorycznego


Czy podwyższenie podatków, wieku emerytalnego, sponsorowanie Grecji, mnożenie dziury budżetowej i długu zagranicznego, wyprzedaż majątku narodowego to reformy?
Czy zwiększenie armii urzędników o 200tyś osób to Tanie Państwo?
Czy ceny za gaz z Rosji to przykład dobrej i sprawnej polityki zagranicznej?
Czy rura gazowa pod Bałtykiem to przejaw zaskakująco dobrej polityki zagranicznej?
Czy na ścieżce i na kursie" to spokojne wołanie Lądujcie wszystko gra jesteście w OSI PASA?
Czy Śląsk to nie jest Polska, czy można wieszać flagę na Budynkach urzędów państwowych inną niż Biało-Czerwona z Orłem w Koronie?
Czy wrak powinien wrócić do kraju?


Jeśli do tego miejsca chociaż raz odpowiedziałeś TAK to uzasadnij merytorycznie ewentualne TAK, albo zmień portal bo poniższe pytanie moze ci złamać psychikę.

Test sprawdzający:
Czy Katyń to ludobójstwo i nie powinno się przedawniać?

I jak możesz zostać, masz TAK?

Jak tam Lotos i Orlen, dajcie info bo z obiegu wypadłem.
Zobacz więcej komentarzy (14)