Notowania

wojna w syrii
25.06.2013 20:10

Spotkanie Kerry-Ławrow w sprawie Syrii w przyszłym tygodniu

Prowadzone dzisiaj w Genewie rozmowy między przedstawicielami USA a Rosji zakończyły się bez porozumienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Department of State)
Na zdj. John Kerry

Prowadzone dzisiaj w Genewie rozmowy między przedstawicielami USA a Rosji zakończyły się bez porozumienia.

Wiceszef MSZ Rosji Giennadij Gatiłow oświadczył, że uczestnicy rozmów nie uzgodnili wielu kwestii, m.in. daty planowanej konferencji międzynarodowej w sprawie Syrii i listy jej uczestników.

Obie strony w swoich krajach mają teraz prowadzić konsultacje na ten temat, ale nadal nie ma zgody co do tego, kto będzie reprezentował syryjską opozycję i czy w konferencji weźmie udział Iran - sprecyzował Gatiłow na zakończenie pięciogodzinnych rozmów. Wyraził nadzieję, że udział Iranu, jako międzynarodowej potęgi, jest niezbędny.

ONZ zakomunikowała natomiast, że wtorkowe rozmowy były _ konstruktywne i skoncentrowane na kwestiach zmierzających do zapewniania, że konferencja w Genewie będzie miała maksymalne szanse na powodzenie _. W oświadczeniu poinformowano, że _ kolejne konsultacje między ONZ, Federacją Rosyjską i USA odbędą się (po spotkaniu Ławrow-Kerry) i będą dotyczyć daty konferencji i ustalenia listy uczestników _.

Zacięte walki w syryjskim mieście Aleppo

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zaciete-walki-w-syryjskim-miescie-aleppo-g473216.html) Podobne trójstronne spotkanie ONZ, USA i Rosja odbyło się też 5 czerwca. We wtorek w Genewie Rosję reprezentowali wiceministrowie spraw zagranicznych - Michaił Bogdanow i Gatiłow, a USA - podsekretarz stanu ds. politycznych w Departamencie Stanu Wendy Sherman.

Planowana przez Rosję i USA konferencja Genewa 2, mająca na celu doprowadzenie do negocjacji między reżimem a rebeliantami, początkowo miała się odbyć jeszcze w czerwcu. Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej ds. Syrii Lakhdar Brahimi oznajmił jednak, że konferencja zapewne nie odbędzie się także w lipcu. Trwający od marca 2011 roku konflikt w Syrii kosztował życie ponad 90 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
65 milionów euro dla Syrii. Od Europy Komisja Europejska przekaże 65 milionów euro dla ogarniętej wojną domową Syrii. To kolejne wsparcie Brukseli.
Coraz więcej ofiar zamachu. 43 osoby nie żyją Rząd w Turcji sugeruje, że za zamachem mogli stać Kurdowie.
Rosja o broni chemicznej w Syrii. Wzywa do... Władze w Damaszku i rebelianci syryjscy oskarżają się nawzajem o dokonanie trzech ataków z użyciem broni chemicznej w marcu i w grudniu ubiegłego roku.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz