Notowania

syria
10.01.2014 13:46

Syria: 500 ofiar walk na północy kraju

Informacje dotyczą walk, które od tygodnia trwają na północy kraju w prowincjach kontrolowanych przez przeciwników władz w Damaszku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Informacje dotyczą walk, które od tygodnia trwają w prowincjach kontrolowanych przez przeciwników władz w Damaszku. W ostatnich dniach dochodzi tam do poważnych starć, które należą do najcięższych od wybuchu walk w 2011 roku.

W starciach z siłami rządowymi biorą udział głównie dzihadyści z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL), którzy walczą o utworzenie na terenie Syrii państwa wyznaniowego, w którym prawo oparte byłoby na zasadach szariatu.

Obserwatorium, które ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, podkreśla, że w starciach zginęło co najmniej 482 ludzi: 240 rebeliantów, 157 członków ISIL i 85 cywilów.

Z informacji aktywistów wynika, że bilans ofiar śmiertelnych konfliktu w Syrii przekroczył 130 tys., z czego ponad jedna trzecia to cywile. Liczba zabitych może być jednak wyższa o 50 tys. Według ONZ liczba zabitych w Syrii już kilka miesięcy temu przekroczyła 100 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Asad powinien sobie darować reelekcję - Uwagi prezydenta Syrii sugerujące, że mógłby on ubiegać się o reelekcję w 2014 roku nie pomagają w rozwiązaniu sytuacji - uważa rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Michaił Bogdanow.
Problemy z dostawami pomocy dla Syrii WFP wyraził głębokie zaniepokojenie losem wielu Syryjczyków w rejonach ogarniętych walkami, m.in. wokół Damaszku.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz