Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Terroryzm w Nigerii. Sekta Boko Haram zamordowało 19 osób

Terroryzm w Nigerii. Sekta Boko Haram zamordowało 19 osób

Fot. AP/Fotolink/East News
Kolejny mord w wykonaniu islamistycznej bojówki. Na północnym wschodzie Nigerii, przy granicy z Kamerunem, umundurowani napastnicy zabili 19 osób.

Atak przeprowadziła organizacja Boko Haram. Do napaści doszło w pobliżu miasta Logumani, 30 kilometrów od granicy kameruńskiej. Napastnicy uzbrojeni w kałasznikowy przyjechali na motorach. Dwie osoby zastrzelili, pozostałe - zabili siekierami i maczetami. Podpalili też trzy ciężarówki. Nigeryjska armia nie wydała na razie komunikatu w tej sprawie.

Boko Haram to islamistyczna sekta bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii i przeciwstawiająca się zachodnim wpływom. Ugrupowanie to porównuje siebie z afgańskimi talibami.
Czytaj więcej w Money.pl
Siedem osób porwanych, jedna nie żyje
Napastnicy najpierw zaatakowali więzienie i posterunek policji, a kiedy zostali odparci, napadli na obóz libańskiej firmy Setraco, budującej tam drogę.
Sekta zabiła 15 osób. Poderżnęli gardła
Napastnicy skrępowali z tyłu ręce mężczyznom, kobietom i dzieciom, a następnie poderżnęli im gardła.
Groził księdzu, że odstrzeli mu kolana
Według relacji policji i samego duchownego, mężczyzna wtargnął na teren kancelarii Kościoła Chrystusa Zbawiciela i groził księdzu wikariuszowi atrapą broni.

mord, napad, nigeria, sekta, islamska bojówka
IAR
Czytaj także
Polecane galerie