Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tusk: Jestem dumny i zaszczycony

Tusk: Jestem dumny i zaszczycony

Fot. PAP/Radek Pietruszka
Polacy pokazali 21 października, że chcą i potrafią wziąć odpowiedzialność za siebie i za los ojczyzny. Zaszczytna funkcja, która mi przypadła i którą rozpoczynam, jest nadana mi przez Polaków - powiedział na początku expose premier Donald Tusk.

"Stoję tu z poczuciem dumy i pokory, bo mam świadomość, że rola, która mi przypadła, jest rolą nadaną mi osobiście i całemu gabinetowi przez Polaków" - stwierdził Tusk.

Głosowanie nad votum zaufania dla rządu przewidziano na godzinę 21. Wcześniej jednak zaplanowana jest debata. Wypowie się w niej były premier Jarosław Kaczyński.

Tuż przed sejmowym expose nowego premiera koalicjanci, którzy stworzyli rząd podpisali deklarację programową.

W dokumencie, który o godz. 8.45 podpisali Donald Tusk i Waldemar Pawlak jest mowa o zasadach współpracy między kierowanymi przez nich partiami.

ZOBACZ TAKŻE:

Co premier powiedział w gospodarczej części expose

PO i PSL podpisały deklarację o współpracy

premier, tusk, expose, debata, donald tusk
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2007-11-24 09:29
Panie premierze.
Niech Pan nie zawiedzie wyborców. Ma Pan u mnie ogromny kredyt zaufania i ufności. Niech Pan go nie utraci. Powodzenia i do boju.
2007-11-24 07:19 Tysiącznik na forum
Prawdą jest że siedzący obok siebie prezesi PO i PSL, robią wrazenie, tyle lat, zawsze razem, w terenie i teraz na salonach. Jak bedzie za goraco to ma i kto gasić. Mimika twarzy wiele mowi, ludzie zadaja pytania, wiele ciekawych, czy dziennikarze pójda tropem niektórych znamiennych a warto by. Ostatnio > misja specjalna > przydzialy mieszkań wojskowych, ich wykupy za grosze a jakie nazwiska, mózg staje. Na śląsku i nie tylko, sprzedawano całe bloki z ludźmi, byłymi pracownikami, bloki wybudowane za pieniądze pracowników, o tyle mnie dostawali trzynastki a wszystko przy szalejącym popiwku. Czy zwolennicy PO będa mieli odwagę pytać swoich posłow o istote sprawiedliwości, bo wpadek grożących piekłem było duzo za duzo.
Antytusek
89.78.13.* 2007-11-23 19:09
Typowa postawa Narcyza, tylko, ze sepleniaceg i za zakolami
Zobacz więcej komentarzy (26)