Notowania

rosja
18.03.2014 07:30

Ukraina MSZ prosi o nie uznawanie niepodlełgości Krymu

Ma to wyjątkowo niebezpieczny charakter nie tylko dla jedności terytorialnej Ukrainy, ale też pokoju na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ukraińskie MSZ prosi kraje świata o nie uznawanie niepodległości Krymu. Wczoraj ogłosiły ją samozwańcze władze w Symferopolu.

W oświadczeniu ministerstwa czytamy, że dokonał tego rozwiązany wcześniej przez władze w Kijowie krymski parlament na podstawie niezgodnego z konstytucją referendum.

Zostało ono zorganizowane z naruszeniem wszelkich norm międzynarodowych i standardów głosowania.

Resort podkreśla przy tym, że ogłoszenie niepodległości jest bezpośrednim następstwem zastosowania przeciwko Ukrainie siły i gróźb ze strony Rosji - państwa, które posiada broń jądrową.

Ma to wyjątkowo niebezpieczny charakter nie tylko dla jedności terytorialnej Ukrainy, ale też pokoju na świecie.

Dlatego też, według ukraińskiego MSZ, każdy kraj świata, który uzna niepodległość Krymu naruszy prawo międzynarodowe. Na razie zrobiła to tylko Rosja, która w najbliższych dniach ma rozważyć przyjęcie półwyspu w skład Federacji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nowe kroki przeciwko Rosji". Obama montuje koalicję Prezydent USA rozmawiał z europejskimi przywódcami. Są przecieki o posunięciach przeciwko Moskwie.
Rosjanie kpią z sankcji ze strony Zachodu Współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce. Bruksela straci więcej niż Rosjanie.
Japonia zastosuje sankcje wobec Rosji Japonia zawiesi negocjacje z Rosją na temat ułatwień procedur wizowych i nie rozpocznie zapowiadanych rokowań na temat nowych inwestycji w tym w dziedzinie programów kosmicznych.
Na Krymie Rosjanie wyrzucają z domów Wśród pozbawionych mieszkań jest dziewięcioro dzieci.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz