Notowania

palenie papierosów
21.07.2013 07:15

W Wielkiej Brytanii stale zmniejsza się liczba palaczy

Na specjalistycznej konferencji w Londynie potwierdzono, że ten spadek wynosi prawie jeden procent rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dafin /Dreamstime)

Na specjalistycznej konferencji w Londynie potwierdzono, że ten spadek wynosi prawie jeden procent rocznie i w tym roku po raz pierwszy od stu lat liczba palących w Anglii zejdzie poniżej 20 proc. ludności.

Najwięcej Brytyjczyków paliło zaraz po II Wojnie Światowej - w 1948 roku aż 82 proc. mężczyzn i 41 proc. kobiet. Rząd w Londynie po raz pierwszy potwierdził związek między paleniem a rakiem płuc w 1964 roku.

Rok później zakazał reklam papierosów w telewizji, w 1971 roku wprowadził na paczkach ostrzeżenia o szkodliwości palenia , a w 1974 zakazał sponsoringu firm tytoniowych w sporcie. Od tego czasu mnożyły się kolejne zakazy - innych form reklamy, sprzedaży promocyjnej, w pobliżu szkół i z automatów, palenia w miejscach publicznych i eksponowania opakowań na półkach w supermarketach.

Jednocześnie systematycznie wzrastała akcyza tytoniowa i papierosy w Wielkiej Brytanii należą dziś do najdroższych na świecie. Wszystko to przyczynia się do spadku liczby palaczy. Ostatnio jednak rząd uległ perswazji firm tytoniowych i wycofał się z pomysłu wprowadzenia jednolitych, białych opakowań papierosów bez znaków firmowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Elektroniczne papierosy regulowane jak leki Od 2016 roku, gdy stworzony zostanie nowy system regulacji.
Wyższe składki dla palaczy tytoniu Przeciwko zmianom protestuje nawet Stowarzyszenie Walki z Rakiem.
To ostrzeżenie dla biernych palaczy Może między innymi zwiększać ryzyko raka, poważnych schorzeń układu krążenia, ale również...
Tagi: palenie papierosów, papierosy, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz