Notowania

hiszpania
27.05.2011 13:56

Walki na ulicach Barcelony. 40 rannych

Demonstranci od 12 dni okupowali Plac Kataloński, na którym rozbili namioty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponad 40 osób zostało rannych podczas interwencji policji przeciwko protestującym młodym ludziom na Placu Katalońskim w Barcelonie. Policja użyła pałek i gumowych kul. Pięć osób przewieziono do szpitala. Wśród lekko rannych jest jeden policjant.

Demonstranci od 12 dni okupowali plac, na którym rozbili namioty. Protestują przeciwko systemowi politycznemu, niesprawiedliwości społecznej i bezrobociu, dochodzącemu wśród młodych ludzi do 43 proc.

Policja zapowiadała, że nie będzie interweniować, jeżeli nie dojdzie do poważnego zakłócenia porządku publicznego.

W piątek grupa manifestantów zablokowała Plac Kataloński, uniemożliwiając wyjazd śmieciarek, które miały wywieźć rzeczy należące do manifestantów - kuchenki gazowe, stoły, krzesła i inne przedmioty, mogące stanowić _ zagrożenie dla bezpieczeństwa _.

W reakcji na blokady dróg wyjazdowych policja otoczyła plac. Do manifestujących usiłowały dołączyć setki młodych ludzi, zwołanych przez internet i SMS-ami. Doszło do starć.

Służby oczyszczania miasta przystąpiły do rozbierania namiotów i usuwania transparentów. Według policji, kiedy plac zostanie uprzątnięty, demonstranci będą tam mogli wrócić. Młodzi ludzie wznosili okrzyki _ wrócimy! _

Czytaj w Money.pl

_ _

Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz