Notowania

tvp
02.03.2010 12:07

Wojna na szczytach władzy w PiS?

Jednym z głównych powodów konfliktów w partii ma być podział wpływów w TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Im bliżej wyborów prezydenckich, tym bardziej w PiS pęka wewnętrzna dyscyplina. Jednym z głównych powodów konfliktów w partii jest podział wpływów w TVP. *

Walki w PiS toczą się one na trzech głównych polach - informuje dziennik _ Polska _. Pierwszym z nich jest TVP, gdzie zarzewiem konfliktu dla dwóch frakcji:Przemysława GosiewskiegoiAdama Lipińskiegostało się odwołanie Anity Gargas z funkcji wicedyrektorki Jedynki.

Drugą batalię wzniecić miał spin doktorAdam BielanprzeciwkoMariuszowi Błaszczakowi, rzecznikowi klubu. Powodem jest wywiad, jakiego prezesJarosław Kaczyńskiudzielił tygodnikowi _ Newsweek _, po którym Platforma oskarżyła prezesa PiS o zbieranie haków na Radosława Sikorskiego.

Niektórzy politycy PiS mają pretensje do Bielana i Kamińskiego, za brak reakcji na aferę hakową i za to, że pozwolili atakować braci Kaczyńskich.

Jak dodaje Polska do kongresu PiS zostało kilka dni, a w partii szykuje się kolejne starcie - między wiceprezesem PiS Przemysławem Gosiewskim a europosłem Markiem Migalskim.

Politykom poszło podobno o panel na temat mediów. Migalski zaprosił na niego czwórkę dziennikarzy. Natomiast Gosiewski zdecydował, że w panelu wezmą też udział inni dziennikarze, jego zdaniem przychylni partii. Finał jest taki, że panelu nie będzie.

- _ Te potyczki to margines. Jedyny realny problem, który ma znaczenie to TVP _ - mówi _ Polsce _ polityk PiS, przyznając, że w partii panuje ogromne niezadowolenie. Wynika ono z mało udanych negocjacji z SLD, stąd telewizja jest bardziej lewicowa. Ale do czasu kongresu radykalnych ruchów w TVP nie będzie.

Tagi: tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz