Notowania

wojna w syrii
27.10.2012 10:21

Wojna w Syrii. Co najmniej 146 osób zginęło mimo rozejmu

Choć z okazji muzułmańskiego Święta Ofiar ogłoszono w Syrii rozejm, w tym kraju zginęło co najmniej 146 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Choć z okazji muzułmańskiego Święta Ofiar ogłoszono w Syrii rozejm, w tym kraju zginęło co najmniej 146 osób - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH).

Według mającego siedzibę w Londynie Obserwatorium, pierwszego dnia rozejmu zostało zabitych co najmniej 53 cywilów, 43 żołnierzy i 50 rebeliantów walczących z wojskami prezydenta Baszara el-Asada.

Bilans ten jest prawie o połowę wyższy od dziennych strat w ludziach od wybuchu powstania przeciwko reżimowi.

W związku ze Świętem Ofiar (Id al-Adha) - jednym z dwóch najważniejszych w muzułmańskim kalendarzu - zarówno rząd Syrii, jak i walcząca z nim zbrojna opozycja ogłosiły rozejm. Do jego zawarcia przyczynił się algierski dyplomata Lakhdar Brahimi, który jako oficjalny mediator ONZ i Ligi Arabskiej stara się doprowadzić do uśmierzenia trwającego już 19 miesięcy krwawego konfliktu wewnętrznego w Syrii. Represje reżymu prezydenta Baszara el-Asada i zbrojne kontrakcje opozycji pociągnęły za sobą śmierć ponad 30 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Sensacyjne doniesienia z Syrii. Koniec wojny? Międzynarodowy wysłannik powiedział, że rząd w Damaszku zgodził się na rozejm z rebeliantami z okazji muzułmańskiego święta Id al-Adha.
Syria stawia warunki. Wszystkich nie wpuści Zadaniem członków misji będzie monitorowanie przestrzegania zawieszenia broni między siłami rządowymi, a rebeliantami.
Rozejm nie trwał długo. Znów leje się krew To koniec trwającego od czwartkowego poranka rozejmu w Syrii.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz