Notowania

wojna w syrii
18.02.2013 17:12

Wojna w Syrii. Rosja wysyła samoloty po swych obywateli

Rosja wysyła do Syrii samoloty, które mają dostarczyć pomoc humanitarną do tego kraju, a w drodze powrotnej zabrać Rosjan, którzy zechcą opuścić ten kraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rosja wysyła do Syrii samoloty, które mają dostarczyć pomoc humanitarną do tego kraju, a w drodze powrotnej zabrać Rosjan, którzy zechcą opuścić ten kraj - poinformowały rosyjskie władze. W Syrii od marca 2011 roku trwa antyprezydencka rewolta.

Przedstawicielka rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Irina Rossius powiedziała, że najpewniej dwa samoloty - Ił-62 i Ił 76 - wylecą we wtorek do Latakii (w północno-zachodniej Syrii, główny port handlowy kraju). Samoloty mają dostarczyć namioty, generatory prądu, składane meble i 11 ton żywności.

Rossius powiedziała, że obywatele Rosji, a także innych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), którzy chcą wyjechać z Syrii, będą mogli to zrobić, korzystając z przysłanych samolotów. W styczniu dwoma rosyjskimi samolotami przewieziono do Moskwy 77 osób, które zdecydowały się na opuszczenie Syrii.

Moskwa, jak przypomina Reuters, jest jednym z największych obrońców syryjskiego prezydenta, lecz w ostatnim czasie pojawiają się oznaki, że może się przygotowywać do jego przegranej. W trwającej w Syrii od marca 2011 roku rebelii przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada zginęło ponad 60 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wysyła broń do Syrii. "ONZ nie zabrania" Szef firmy Rosoboroneksport Anatolij Isajkin powiedział, że Moskwa kontynuuje dostawy broni do Syrii. Zaznaczył, że ONZ nie zabrania handlu bronią z Syrią.
USA, Rosja i ONZ będą mówić jednym głosem? Spotkanie ma na celu omówienie politycznych przemian w kraju.
Ławrow: Sytuację w Syrii można załagodzić _ Rozwiązanie konfliktu w Syrii jest nadal możliwe. Alternatywą jest piekło _ - ostrzegł Brahimi, wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej.
Tagi: wojna w syrii, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz