Notowania

wiadomości
03.07.2012 07:45

Wybory w Meksyku. Przegrany kwestionuje uczciwość wyborów

Jego zdaniem głosowanie było nieczyste, nierówne i pełne nieprawidłowości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/STR)

Kandydat meksykańskiej lewicy Andres Manuel Lopez Obrador zakwestionował wyniki i uczciwość przedwczorajszych wyborów prezydenckich. Powiedział, że głosowanie było _ nieczyste, nierówne i pełne nieprawidłowości _.

Po przeliczeniu głosów z niemal wszystkich lokali wyborczych prowadzi polityk Partii Instytucjonalno-Rewolucyjnej (PRI) Enrique Pena Nieto (na zdj.), który otrzymał nieco ponad 38 procent głosów.

Drugi jest Lopez Obrador, wspólny kandydat Partii Rewolucji Demokratycznej (PRD) i dwóch innych ugrupowań lewicowych, na którego głosowało blisko 32 proc. wyborców.

_ - To my zwyciężyliśmy - i to z dużą przewagą. Nie możemy uznać wyników, które są efektem oszustwa _ - oświadczył Lopez Obrador. Zapowiedział, że złoży oficjalną skargę, w której zakwestionuje wyniki wyborów. Według niego, podczas głosowania dochodziło wielokrotnie do łamania prawa, także konstytucji, a jego rywale na masową skalę kupowali głosy.

Sześć lat temu Andres Manuel Lopez Obrador, wówczas burmistrz miasta Meksyk, również poniósł porażkę w wyborach prezydenckich, nieznacznie przegrywając z obecnym prezydentem Felipe Calderonem.

Wtedy także nie uznał wyników głosowania, twierdząc, że zostały sfałszowane. Przez wiele miesięcy zwolennicy Obradora, na jego polecenie, blokowali centrum meksykańskiej stolicy, doprowadzając do poważnego kryzysu politycznego w kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Gangsterzy przebrani za policję zabili 3 osoby Do krwawego incydentu doszło rano w restauracji na terenie terminalu nr 2, gdy funkcjonariusze policji federalnej usiłowali zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami.
Groźny wypadek autobusu. Co najmniej 25 ofiar Jak poinformowały władze, autobus wypadł z drogi i runął do głębokiego wąwozu. Przyczyna wypadku nie jest znana.
Obama jak Nixon? Utajnia dokumenty z akcji Prezydent USA po raz pierwszy w czasie swoich rządów odwołał się do przywileju władzy wykonawczej, odmawiając badającej sprawę komisji Kongresu udostępnienia związanych z nią dokumentów.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz