Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wybory w USA: Romney dogonił Obamę. W czym jest lepszy?. strona 2 z 2

Wybory w USA: Romney dogonił Obamę. W czym jest lepszy?

Fot. PAP/EPA

Najnowsze dane z rynku pracy wskazują, że bezrobocie utrzymuje się na tym samym poziomie, a może nawet znowu zaczyna wzrastać.

W sondażu NYT i CBS News 60 procent respondentów uważa, że USA zmierzają w złym kierunku. Taki wskaźnik negatywnych ocen sytuacji źle zwykle wróży urzędującym przywódcom.

48 procent Amerykanów aprobuje sposób sprawowania urzędu przez Obamę. Jest on osobiście lubiany przez znacznie większy odsetek wyborców niż Romney. Cieszy się także większym od niego zaufaniem - 60 procent uważa, że Romney mówi to, co wyborcy chcą usłyszeć.

Tylko 29 procent zarejestrowanych wyborców ma przychylną opinię o Romneyu. Przyczyniła się do tego wyniszczająca kampania w prawyborach, polegająca głównie na brutalnych atakach personalnych, w których Romney celował.

Jego sympatycy zwracają jednak uwagę, że ponad 30 procent Amerykanów nie ma jeszcze wyrobionego zdania o republikańskim kandydacie, co może stwarzać mu szanse naprawy wizerunku.

Prawybory w Partii Republikańskiej jeszcze trwają - o nominację prezydencką ubiegają się jeszcze, oprócz Romneya, były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich i kongresmen z Teksasu Ron Paul. Nie mają oni jednak praktycznie żadnych szans.

Czytaj więcej więcej o prawyborach w USA
Obama ma problem. Poparcie kobiet to za mało
Wyścig o Biały Dom ma nowego faworyta. Barack Obama może zacząć pakować walizki?
O losach wyborów w Stanach przesądzą...
Kobiet nie należy sprowadzać do roli politycznej grupy interesów, ale trzeba widzieć w nich jeden z motorów rozwoju gospodarki - powiedział prezydent USA.
Obama w opałach. Nie będzie prezydentem?
Sondaż wśród Amerykanów, wskazuje, że obecny prezydent traci poparcie społeczne, głównie z powodu cen benzyny.
  • 1
  • 2
Następna strona
wybory, usa, sondaż, barack obama, mitt romney
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
edek99
88.135.175.* 2012-04-19 23:53
lepszy republikanin ktory postawi sie ruskom niz demokrata i nijaki włazidupa