Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wyłudzenia kredytów w Polsce. Wiceprezes SKOK Wołomin aresztowana

Wyłudzenia kredytów w Polsce. Wiceprezes SKOK Wołomin aresztowana

Fot. hr.icio/CC/Flickr
Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował wiceprezes SKOK Wołomin Joannę P. i mężczyznę związanego z tą instytucją. To kolejne osoby objęte zarzutami w śledztwie gorzowskiej prokuratury okręgowej dotyczącym wyłudzenia wielomilionowych kredytów z tej SKOK.

- Joanna P. usłyszała zarzut działania na szkodę swojej firmy i wyrządzenia jej szkody wielkich rozmiarów, natomiast druga z osób ma zarzut udziału w wyłudzaniu kredytów i pomocy przy tym przestępstwie. Ponadto obojgu zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej - powiedział zastępca Prokuratora Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Zgodnie z przestawionymi zarzutami obojgu podejrzanym grozi nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury przed weekendem gorzowski sąd aresztował Joannę P. i drugiego z podejrzanych na trzy miesiące. Śledztwo zostało wszczęte w maju 2013 roku po tym, jak podczas innych postępowań nie związanych bezpośrednio ze SKOK Wołomin, uzyskano informację o tym procederze. Łącznie zarzuty w tej sprawie przedstawiono dotychczas kilkunastu osobom.

Witkowski dodał, że kredyty były wypłacane przez SKOK Wołomin na podstawie nierzetelnej dokumentacji. Postępowanie w tej sprawie realizuje Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie to jedna z największych spółdzielczych kas w Polsce. W Lubuskiem ma swoje placówki w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli i Zielonej Górze.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzili z banku ponad milion złotych?
10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, którzy mieli fałszować umowy kredytowe.
Wyłudzali pieniądze udając policjantów, wpadli na prawdziwych funkcjonariuszy
Mężczyźni w wieku 25 i 36 lat zostali ujęci na poznańskim dworcu kolejowym, gdy próbowali wyjechać z miasta.
Tak Kanadyjczycy wyłudzają kredyty i odszkodowania
W Kanadzie podstawą do identyfikacji danej osoby jest prawo jazdy i nic dziwnego, że zainteresowało to przestępców.

 

aresztowania, wyłudzenia, skok wołomin
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2014-04-27 13:24
dla mnie to czyta zagrywka przed wyborami, tyle w temacie
superprawnik
83.29.154.* 2014-04-26 23:18
cos mi tu nie gra, jak to jest ze sad z Gorzowa Wielk. sciga wiceprezes z wolomina?
2014-04-26 22:48
mark02 dobrze mowisz, o Amber Gold juz chyba kazdy zapomnial heh takie jest wlasnie polskie spoleczenstwo ktore karmi sie byle plotka
Zobacz więcej komentarzy (5)