Notowania

wypadek samochodowy
23.12.2014 06:22

Wypadek we Francji. Furgonetka wjechała w ludzi, 10 rannych

- Obecnie żadne zeznania świadków nie wskazują, by zdarzenie miało motywy religijne - mówi francuska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dziesięć osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, gdy w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Nantes w zachodniej Francji wjechała wczoraj furgonetka - poinformowały źródła policyjne.

Według tych źródeł kierowca, który po tym incydencie zadał sobie dziewięć ciosów nożem, jest ciężko ranny.

- _ Obecnie żadne zeznania świadków nie wskazują, by miał on motywy religijne _ - powiedziało agencji AFP to źródło.

- _ Kierowca wjechał w stoisko, przy którym serwowane było grzane wino i przed którym było wielu ludzi _- powiedział jeden ze świadków.

To kolejny taki incydent we Francji. Przedwczoraj w Dijon we wschodniej części kraju mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi, który od 2001 roku wielokrotnie był hospitalizowany, wjeżdżał samochodem w pieszych z okrzykiem _ Allah Akbar _ (Bóg jest wielki). Ranił 13 osób.

Z kolei trzy dni temu z tym samym okrzykiem inny mężczyzna, 20-latek pochodzący z Burundi, zaatakował nożem policjantów na komisariacie w Joue-les-Tours w środkowo-zachodniej Francji. Zanim został zastrzelony, ranił trzech funkcjonariuszy. Policja sądzi, że atak ten był motywowany radykalnym islamem, a takie przekonania napastnik przejął kilka lat temu od brata.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmieciarka wjechała w przechodniów Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Co najmniej 7 osób odniosło poważne obrażenia - mówi policja, ale na razie nie podaje informacji o zgonach.
Protesty lekarzy specjalistów we Francji Akcja protestacyjna jest bezterminowa, do czasu spełnienia żądań lekarzy.
Wjeżdżał w ludzi. Krzyczał "Allah Akbar" Jak poinformowała w wczoraj wieczorem agencja AFP, powołując się na policję, rannych zostało 11 osób, w tym dwie ciężko.
Tagi: wypadek samochodowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz