Notowania

zakaz palenia
22.11.2010 08:34

Zakaz palenia napędził im klientów. A tanio nie jest

Duży wzrost sprzedaży notują firmy sprzedające palarnie. Klienci to właściciele knajp.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Perkus/Dreamstime)

Dzięki wejściu w życie ustawy antynikotynowej kilkunastokrotny wzrost sprzedaży notują firmy sprzedające palarnie. Chociaż nawet Główny Inspektor Sanitarny nie jest do końca pewien, czy są one zgodne z prawem.

Palarnia kosztuje od 20 do 30 tysięcy złotych. Składa sie z trzech ścianek z hartowanego szkła, pochłaniacza dymu, popielnicy gromadzącej niedopałki, które szybko gasną z braku powietrza oraz wentylatora wymieniającego powietrze kilkadziesiąt razy na godzinę.

Do tej pory w całym kraju funkcjonowało kilkadziesiąt takich palarni. Ustawa, która weszła w życie 15 listopada, jednak rozbudziła ogromne zainteresowanie nimi - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna. _

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t90862.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kluby;palacza;straca;koncesje;gis;ostrzega,24,0,713752.html) Kluby Palacza stracą koncesje? GIS ostrzega _Dyrektor działu handlowego w firmie Palarnie.pl Joanna Wacławek mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _, że na tę ustawę czekała od dwóch lat. _ - Teraz naprawdę zaczął się u nas ruch. Od tygodnia dzień w dzień mamy po około 40 zapytań dotyczących palarni _ - mówi Joanna Wacławek.

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand mówi gazecie, że takiej palarni nie można jednak wstawiać do lokalu gdzie nie ma wydzielonej sali dla palących.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t88035.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uwaga;palacze;straznik;miejski;juz;wlepi;mandat;za;dymka,149,0,713621.html) Uwaga palacze! Strażnik miejski już wlepi mandat za dymka Do tej pory mogli oni jedynie pouczać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;palenia;w;klubach;bedzie;obowiazywal;tylko;na;papierze,2,0,709378.html) Zakaz palenia w klubach. Będzie obowiązywał tylko na papierze? 500 zł mandatu za palenie papierosa na przystanku lub w restauracji. Tyle przepisy. Wiele wskazuje na to, że będą one martwe.
Tagi: zakaz palenia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz