Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zamach na pociąg pasażerski w Pakistanie. Są ofiary [GALERIA]

Zamach na pociąg pasażerski w Pakistanie. Są ofiary

Co najmniej sześć osób zginęło w wyniku eksplozji bomby podłożonej w pociągu pasażerskim w prowincji Beludżystan w południowo-zachodniej części Pakistanu - poinformowały miejscowe władze.

- To był zamach bombowy, którego celem był pociąg pasażerski. Co najmniej sześciu pasażerów poniosło śmierć, a 17 jest rannych - powiedział AFP minister spraw wewnętrznych prowincji.

Bomba eksplodowała w ekspresie Dżaffar w pobliżu dworca w Nasirabadzie, leżącego między Rawalpindi a Kwetą, stolicą Beludżystanu. Pociąg wykoleił się. Sześciu rannych jest w stanie krytycznym. Ruch na trasie został wstrzymany.

W połowie sierpnia dwie osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych w Beludżystanie w ataku rakietowym na pociąg pasażerski.

Beludżystan, prowincja o powierzchni porównywalnej z Włochami, granicząca z Iranem i Afganistanem, jest sceną gwałtownych starć między sunnitami a szyitami oraz separatystów z rządowymi siłami bezpieczeństwa. Beludżowie domagają się większej niezależności i dochodów ze złóż surowców energetycznych w swym regionie.

Czytaj więcej w Money.pl

 

zamach, pakistan, pociąg
PAP
Czytaj także
Polecane galerie