Zbrojenia w Rosji. Putin wysłał do Kaliningradu rakiety krótkiego zasięgu

Zbrojenia w Rosji. Putin wysłał do Kaliningradu rakiety krótkiego zasięgu

Fot. Id1974/Dreamstime
Rosja rozmieściła na terenie Kaliningradu w pobliżu granicy z Polską oraz wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety krótkiego zasięgu typu Iskander-M, przystosowane do przenoszenia głowic atomowych - podał niemiecki tabloid Bild.

Redakcja powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet. Rozlokowanie broni rakietowej miało miejsce w minionych dwunastu miesiącach - pisze Bild. W zasięgu rakiet (500 km) znajduje się całe terytorium Polski oraz teoretycznie nawet Berlin.

Jak pisze niemiecki tabloid, rakiety, określane przez NATO jako SS-26 Stone, są odpowiedzią prezydenta Rosji Władimira Putina na plany budowy europejskiej tarczy antyrakietowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy podatnicy ratują koncern zbrojeniowy
Kreml zamierza zamówić dużą partię rakiet. Dla firmy Iżmasz to zastrzyk finansowy, który pozwoli jej przetrwać na rynku.
Rosja szykuje się już do wojny. Tworzy...
Eksperci wiążą decyzje rosyjskich władz z możliwością wybuchu konfliktów zbrojnych na Kaukazie oraz z przyszłoroczną olimpiadą w Soczi.
Putin wypowiada walkę rajom podatkowym
Prezydent Rosji zapowiedział szereg posunięć w celu rozprawienia się ze spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych i tam się rozliczającymi.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
m.gawka
81.219.105.* 2013-12-17 14:07
Putin odtwarza Związek Radziecki. Warto mu przypomnieć, że upadek ZSSR nastąpił wskutek przegranej w wyścigu zbrojeń oraz innych zewnętrznych wydarzeń społecznych i politycznych. ZSSR bis można zniszczyć ekonomicznie. Wymaga to jednak skoordynowanej akcji całego Zachodu. Stopniowe zmniejszanie importu z Rosji gazu i ropy naftowej oraz innych surowców masowych. Przyspieszenie prac nad pracami badawczymi reaktora termonuklearnego ITER i uruchomienie już teraz budowy siłowni termojądrowej DEMO, głównie w obszarze obiektów budowlanych i infrastruktury oraz części klasycznej elektroenergetyki.
2013-12-15 07:24 Tysiącznik na forum
Zrobiłbym to samo....
NAWRÓCONY
178.42.86.* 2013-12-14 20:14
CO TAK SIĘ__BOICIE_-NIE Będzie_-NAS TO--I_PUTINA_I_JEGO__MAFIE_H.J--STRZELI-A BIAŁORUŚ ZOSTANIE__ZMIECIONA__Z_-ZIEMI_JA TAM SIĘ NIE MARTWIE SIĘ--
Zobacz więcej komentarzy (7)